ŠvP

ŠVP

18. října 2012 v 18:54 | Pojízdná
Nojo, tak je to tady.

Naše cesta na Dálný Východ ubíhala nejpomaleji asi Martinovi B., který v obležení Kuby Kašpara (ostatně, oba dva se celkem zdatně obléhali - pokud víte, co myslím) a terciánek musel náramně bavit přednáškami o vývoji kolejové dopravy a Petru Jakubčíkovi. O stereotypu naší cesty se mohli přesvědčit i domorodci na bratislauské hlavní stanici, kde jim bylo dopřáno sborového We wish you a merry christmas v podání zbytku kvarty. Tedy toho zbytku, který byl ochuzen o Dana, Květu, Davida, Jonáše, Jendu a Mikyho, kteří byli zaneprázdněni vyhazováním rozličných předmětů z okna.
Druhou fázi jsme absolvovali Štúrovským městskym vláčikom, jehož řidič byl buď velkým fanouškem Need For Speed, nebo ho příliš neposlouchalo řízení historického vozidla; jinak si totiž ne příliš zdařilé pokusy o driftování nelze vysvětlit. Během cesty nás k velkému pobavení především starších studentů předjela Lada, což ovšem našeho řidiče až zas tolik nepobavilo, neboť se nejprve snažil s ní závodit, v zápětí však dospěl k závěru, že to k ničemu nevede, a tak se jí aspoň pokusil efektně sejmout zadním vagonkem. To pro změnu tolik (vůbec) nepobavilo cestující v zadním vagónku.

Později toho dne se toho tolik významného nestalo, až na "pohled do hlubin duší" z té rampy co vedla k našim pokojům.

Zde se autoři vyprdli na chronologické zařazování příhod, takže už je to tak náhodně poházené, co koho zrovna napadlo.
Asi největší "milostnou" událstí byl vztah Eli a Jendy, který trval celkem 28 hodin. Bohužel se nám nepovedlo tentokrát zjistit, kdo komu kradl mejkap. Za původem vztahu možná stojí nová Jendovi záliba v tvrdých, velkých a šťavnatých klobásách. Tvl to tam nebudeme dávat když už to je nechutný tak ať je to aspoň vtipný Miky po večerce zpíval "kurva kurva kurva", když v tom vešla Fišerová a řekla "Miky, zpíváte hezky, ale zvolte prosím jiný text než kurva kurva kurva". Douša pro změnu donutil Fišerovou k trojnásobné návštěvě na jejich pokoji a kontrole Doušovy koly, jestli v ní nemá rum. Možná se jí ale jenom líbily jeho břišní tance s pánví na hlavě a zpěv. Hykl pozdě večer se v županu pedofilně procházel po pokoji s mobilem v ruce a dlouho něco psal.
Každé ráno budila Tovaryše a Květu paní Židlička, která poslední dvě rána chodila popřát dobrého rána i holčičímu pokoji. Úžasný vtip Je tu hic, zažíval krásné chvíle, obzvláště při prezentaci Tatíčkova projektu. Holky byly přistiženy, jak tančí na pokoji, díky oknu s vytaženými roletami. V autobuse cestou z Budapeště pár lidí zkoušelo jíst čili papričky, několikero z nich předstíralo, že to nepálí, Bára z toho dostala podivnou vyrážku na obličeji. Citace trapasu dle Báry: "Když sme dělali naší přehlídku a nějaký kvintáni vešli dovnitř a my skákaly šipky do postelí, držely dveře a pochcávaly se smíchy".
Kvintáni poslouchali bíbra. Ty plavky na vaší lucerně jsem tam dal já (Honza), ale to neznamená, že jsem to vymýšlel (jenom) já. A původně to neměly bejt plavky. A taky mě přistihla Fišerová, když jsem je měl na sobě - samozřejmě jsem si je navlíknul přes kraťasy, ale stejně. Potom mi doporučila, abych se vhodněji obléknul, protože je prý docela chladno. Všichni pořád paří Skyrim/McPixel/Rome Total War/Offroad Legends/pinčes. Diskotéka byla celkem v pohodě, až na to, že skončila asi o tři hodiny dřív než před rokem - to docela smrdělo. Mišoň se nestal Misskou, ale aspoň vrchním myšákem (? Co to je za blbost?) Mišoni my jsme s tebou, neopustímě tě, o my tě nezradíme, o my ti věříme. Ošahávaco-potápěcí války v bazénu. Tradičný slovenský prdelník. Už nás nic nenapadá.

Třídní výlet 14. - 16.5. 2011

26. února 2012 v 20:34 | Jakub
- DEN 1. - 14. 5. 2011.
Sraz byl v 9.10 na Hlavním nádraží. Celkem nás jelo 20 sekundánů a 12 septimánů. Jeli jsme vlakem Praha - Ml. Boleslav - Turnov - Tanvald, vystupovali jsme v Turnově. Přestoupili jsme tam na vlak směr Hradec Králové, tím jsme jeli dvě stanice. Vystupovali jsme v zastávce Karlovice, Sedmihorky. Ubytováni jsme byli u motelu Even, cca 200 m od zastávky vlaku. V poledne jsme dorazili, vybalili, poobědvali a v jednu šli na výlet na hrad Trosky. Ten byl asi 15 km dlouhý, do kempu jsme se vrátili v šest. Po večeři jsme hráli nejprve fackovanou, potom flašku. Spát šla většina z nás až v půl dvanácté.
- DEN 2. - 15. 5. 2011.
V noci silně pršelo, spalo se nám proto dost špatně. Na výlet jsme měli jít v deset, ale vzhledem k tomu, že někdo vykradl chatky, ve kterých spali septimáni a případ řešila policie, na výlet jsme šli až v jednu hodinu odpoledne. Šli jsme Hrubými skalami na Valdštejn a jinou cestou zpátky. Ušli jsme asi 10 km, vrátili jsme se v půl páté na hokej. Většina z nás potom povečeřela v tamní restauraci.

Šťavnaté vrchy, aneb Šťiavnické vrchy, aneb ŠvP která je nej

30. června 2011 v 22:35 | Hm...kdo by to tak mohl být? Třeba Paty, nebo snad Hanka? Ne určitě Bláha. Jo jsem to já Nasťa, která á náladu na psaní dlouhých článků, jmen a názvů.
No! S Paty a Bláhou (a možná i Hankou?já už nevim) jsme se dohodli napsat články o tom, jaké byly Štiavnické vrchy. Tak tady vám to píšu ze svého úhlu pohledu (každý to viděl jinak :D):
Neděle (odjezd)
Sešli jsme se v 10:30 na hl.n. pod pokladnama. Tam nám Reiška velice jemně sdělila, že budeme v kupé s novoporgány: Honzou, Adamem a Martinem. Taky jsme se dozvěděliy, že Lucien nejede, takže Bláha nemá kde spát. Navrhovaly jsme, aby spal u nás v předsínce, ale nakonec spal s amíkem a Davidem Roesselem. Šli jsme na vlak. Zakopla jsem a dost to bolelo. Batoh mě málem zalehl, ale nějak jsem to přežila. Připravovaly jsme se na nejhorší: osm hodin vlakem s DORGánama? (puke). Nastoupily jsme. Já vytáhla čokoládu. Dala jsem DORGánům. Nejdřív jsme si myslely, že jsou dost.....úchylní, ale pak se nějak napravili a dalo se s nima normálně bavit. Po dojezdu jsme šli do kempu, kde nám sebrali pasy, vyplnili nějaký formuláře a pak zase vrátili pasy. Večer jsme snědli všechno těžký->konzervy (luncheonmeat a fazole). Pak jsme šly spát.
Pondělí:
Ráno jsme se ospale vyhrabaly ze spacáků, nasnídaly se, sbalily stan a vyrazily na nádraží. Tam jsme jel do nějakýho Kozlova, nebo co. Paty ruplo ucho krosny, takže jí ho Reiška zašila. Šli jsme asi 15 km, kde jsme se smáli vtipnému humoru Slováků projevujícím se špatným výběrem a značením cest. Obědvali jsme někde v lese. Pak jsme dorazili do Skelných Teplic, kde nám profesoři koupili každému dva kousky mega pizzy. Pak nás nasměrovali na fotballové hřiště, kde jsme také přespali.
Úterý:
Ráno jsme zase vstali,já jsem narvala amíkovi dže se slovy, že je to tradiční český výrobek (zbavila jsem se jedné z těžkých věcí). Pak jsme si nakoupili v jednotě Coop a pak šli na koupák. Ta byl jeden hrozně teplej bazén, s termální vodou a jeden normální. Tam jsme byli dost dlouho a pak Reiška přebalila Paty batoh(zapoměla jsem se zmínit, Reišigovou hrozně bavilo balit a skoror všem přebalila batoh) a poté jsme vyrazili busem do Banské Štiavnice. Tam jsme šli do kopce asi kilák, pak jsme dorazili k jakési trafice, ta sme se zastavili a pak sjme se posunuli asi o sto metrů výš,na takový náměstí. Tam byl rozhod, kdy mi bylo strašně blbě, tak jsem se snažila nepoblejt, mezitím ostatní a Bláha hlavně míchali McGregorrův Energizer (voda, tang, kofola, sprite, monster, red bull, džusík, žížalka a spousty dalších blitek v jedné flašce). Pak jsme vyrazili k našemu kempu. Tak jsme si šli, když se spustil příjemný osvěžující deštík,který proslunil naše dny a zchladil naše puchýře na nohou (hlavně moje, já měla nový boty...au). Někteří si nenandali pláštěnku a dosti zmokli.Tak jsme tam ztvořili tu básničku (teda spíš Bláha a Eliška). V kempu holky šly do chatek a já spala ve stanu s terciánkama.
Středa:
Ráno jsme vstali a jali se sušit. Pak jsme šli k jezeru, kde žil třímetrový sumec (jasněěěěě) a pak jsme vyrazili do nějaký vesničky. Cestou jsme s Paty a Bláhou hráli dračák a já do obou dračáků zakomponovala malou japonečku pujčující si mouku (jo a ta zapálená hlava a urvaný koule byly z jinýho dračáku, aspon myslím). V tý vesničce byl obchod, dva kostely a nějaký dvě rozpadlý budovy, jedna měla být hospoda (podle mapy)(byly tam i jiné domky, ale ty nestojí o popis). Po nakoupení potravin jsme vyrazili kapku jinu cestou, než jsme se vrátili a asi pětkrát jsme se ztratili. Nakonec naše cesta skončila v keřích, doslova. Takže jsme museli crossovat. Šli jsme prostě přímo za nosem. Většinou jsme to sjížděli po zadku (teda spíš já jsem většinu sjížděla po zadku, nevím jak ostatní, ale bylo to fakt prudký). Nakonec jsme se dostali zpět do kempu, kde jsme si dali točenou Vineu a já se přestěhovala do chatky, kde jsme si vyměnovali drby, názory na různé věci atd.
Čtvrtek:
Ráno jsme posbírali věci z různých koutů chatky a vyrazili do Banské Štiavnice. Šli jsme po asfaltce a bavili se s Reiškou o hororech (Paty, Hanko, nevíte jak se jmenoval ten film o těch studentech co točí v tom lese?). Když jsme dorazili do BŠ, dostali jsme rozchod, pak jsme se zase sešli, obešli zámek do kterýho jsme se chtěli podívat a nakonec jsme se poívali i do něj. Paki do dalšího a pak byl další rozhod. Pak jsme jeli busem do Zvolena. Tam jsme se ukempovali v kempu, kde jsme začínali, věštili jsme si z karet, mimochodem velice zajímavé věci (;))třeba že se Princezna nedožije příjezdu do Ameriky. Pak se nám zhroutil stan, Bláah zařval: Mr**j tučnáka do ucha ty bu**o! Naknec se zjistilo, že to byl vážně jen větříček :D.
Pátek:
Typické ráno.......Po sbalení stanu atd jsme si ještě chvíli věštili z mincí a pak jsme vyrazili do města. Prohlídli jsme si zámek a pak jsme měli rozchod. Koupili jsme si nějaký ovocný slaát v Bille, nějakou zmrzliu,pobavili se o sázkách (Paty, nezapomen:D), zase o hororeh atd. Pak sme vyrazili na nádraží. Tam jsme nastoupili na vlak, tam jsme jeli dvě hodiny a pak jsme přestoupili na další vlak ve kterém jsme jeli šest hodin. tam jsme se střídavě zabarikádovávali v kupé, mlčeli, teda spíš se o to pokoušeli, atd.V Praze jsem zase čekala na doprovd nejdíl...(poslední člověk odešel minutu přede mnou).

Prostě jsme měli lepší ŠvP, uznejte! Žabímládě -> Nasťa

švp šťávnice by bláha

29. června 2011 v 13:22 | netyvole asi džounas
1. den - ojezd
Z nádraží sme odjížděli vlakem. zjistil sem že lucien nejede a dostal sem z toho freakout, jelikož jsem byl s nim domluvenej na stan. chjo. V kupé se mnou seděli 2 terciánky, tušim jana a eliška, markéta z kvinty, david ze septimi a jeho americká nánštěva. Američan asi po minutě vytuhl, získal přezdívku princezna a dohodli jsme se, že mu dáme pod karimatku hrášek. později, když na něj málem spadla krosna, pohádka byla překřtěna na princezna a kovadlina, poté princezna placička, a na konec princezna na kaši. po asi 8 hodinách jsme dojeli do zvolena. odtuď jsme šli asi 1 km do kampu. Fantyse málem přejelo auto. ve stanu jsem pobýval s princeznou a septimánem. K večeři kvalitní polívčička.

2. den - vlakem do kozlova A PĚŠKY DO SKLENĚNÝCH TEPlic
vlakem jsme dojeli do kozlova a odtud jsme šli pěšky s krosnanma do teplic (asi 8 km) rozdělili jsme se na dvě skupiny - ama(až moc aktivní) a lama (lama). do kopce nesli patangovi věci kvintánui, jelikož patangův bágl patangay prevažoval. po příchodu do teplic nám fantys kouúpil tři obří pici. Tábor jsme rozbili na fotbalovým hřišti.

3. den - jde se do ...
Vyrazili jsme s krosnama na cestu do lesa... po asi hodině jsme se ztratili. Skládali jsme báseň

Čvachtám si lesem,
a nevím kde jsem

krosna váži tunu,
už se jenom sunu.

šťávnice je za námi,
krosna z ramen padá mi.

před námi je potok,
na noze mám otok

kemp je někde v dáli,
toho jsme se báli.

mapa stále mlčí,
slyším vytí vlčí.

asfaltku jsme našli,
umíráme v kašli

ztraceni jsme v trní,
všechno nás už brní.

přežít vrchy šťávnické,
zdá se býti nadlidské.

by M.B., N.CH, E. z tercie

dorazili jsme do nějakýho kempu u jezera.

Večer mě strašně začalo bolet v krku, nemoh sem polikat, ani mluvit.
byl jsem přesunut do chaty.

4. den - zůstáváme v kempu
šli jsme je na krátkou procházku bez báglů. 4 krát jsme se ztratili.

5. den - zvolen. vlakem jsme z bánské štiavnice jeli do zvolena. utábpřili jsmese v kempu ze dne jedna.

6. den - jedeme domů, prohlídka hradu
prohlídli jsme se místní hrad a jeli vlakem domů.

jo a několikrát jsme grilovali ghummi médi a veselou krávu (mňamka)

uff, už mě bolej ruce.

Třídnák

19. května 2011 v 19:33 | hádejte...:D
Tákže:
1. den
Profota dorazil o dvě minuty pozdě - jak jinak :D. Ve vlaku byla nuda i sranda. Já, Kuba a Paty jsme hráli několik her. Hláška cesty vlakem - tu sem psát radši nebudu:D. Asi jednou jsme přestupovali. Po vystoupení z motoráčku jsme chvíli bloudili, ale pak to profota našel. Když nás dovedli na tu loučku, na které jsme měli stanovat, uvědomila jsem si, že budu každou noc válet sudy ve stanu. Dali nám hodinu na postavení stanu - já a Paty jsme měli "malé" problémy s Hančiným stanem. Po posbírání stanů jsme vyrazili na Trosky. Když jsme tam dorazili, ztratila jsem všechny iluze o zábavnosti tohoto výletu - byla to skupina polorozbořených stěn. Řešili jsme tam, jak se asi dostávali do jedné z věží, protože ta věž byla mírně nepřístupná. Šli jsme zpátky. Tady se děla jedna nekalá věc, o které už víte. Dorazili jsme. Kačka dorazila. Kluci šli hrát fotball a holky za chvíli taky. Nevím, kdo vyhrál, ale nikdo nevěděl s kým je :D. Zárak byl, když jsme minuli Toegela, a on nás nezabil za naše neoznámení naší nepřítomnosti. Večer jsme všichni hráli fackovanou, pak ještě jedna pikantnost, za kterou by nás profesoři zabili:D. A pak jsme tancovali a pak jsme hráli flašku, ale s baterkou. Takto asi do dvanácti. Pak jsme se rozlezli po stanech a spali. A pak se Paty zeptala Tomáše, co dělá a on, že .....A pak hrozně pozdě přišel Profota, řekl nám Doborou noc a šel dál.Jo a myslím, že ten den Dan vymyslel sport Házení drnů ostatním na stan. A Panýr vymyslel Zemětřasa (zatřesení se stanem).

2. den
Ráno se všichni probudlili asi v 6. Kuba chodil mezi stanama a říkal si Mmmmm. Všichni si uvařili snídani (jen já a Paty jsme měli suchý kuličky). Zijstilo se, že Profotovi ukradli peněžeku, takže musel do Turnova (nobe do Trutnova? já už nevim). My jsme mezitím pálili všechno co jsme našli. Toegel se rozhodl si hrát na dobrího a nemuseli jsme s ním jít někam do prčic do Hrubý skály. Ke konci holky (až na mě a Eli) udělali lančmít (jak se to píše???) a ostatní kluci (až na Kubu, a ještě někoho), já a Eli jsme hráli flašku. Ze začátku to bylo jen líbání, ale pak to přešlo ke svlékání mikin a lízání krků (puke :D). Pak jsme šli na nějakej hrad (nevím jakej). Cestou někdo zjistil něco a pak ta osoba o tom pořád kecala. Na hrad většina lidí nešla, takže viděla, jak Toegel házel septimánům nějaký drobný výměnou za to, že budou předvádět různá zvířátka. Třeba prasata, surikaty, kuřata...Pak jsme navštívili nějakou zahradu a pak spěchali do kempu an hokej. Po hokeji se skoro všichni najedli a pak šli do kempu. Tam dělali asi hodinu nevím co a pak začali pokusy hrát nějakou hru. Hráli jsme nějaký hry (baterka, šátkovaná), na hokej jsme se vybodli. Všichni jsme byli mírně promrzlí a pak nás nějcí hrozně hodní septimáni pustili k nim do chatky. Tam jsme hráli baterku a pak jsme se domlouvali na nějaké jiné hře. Někdo chtěl hrát zm***, někdo hon****, někdo šátkovanou a někdo městečko s*******. Chvíli jsme hráli městečko palermo, pak se polovina vytratila a po šátkovaný se vytratili už definitivně všichni. Večer si někdo odposlechl moji a Patyinu konverzaci ve stanu, ale naše názory v tom kdo to byl se neshodují. Profota si pak vyslechl konverzaci holek z druhého stanu. A samozřejmě nám taky popřál dobrou noc.

3. den
Ráno jsme vstali, zabalili si stany, nasnídali se a jeli vlakem někam do Turnova/Trutnova. V Turnově/Trutnově jsme šli na nějakej statek. Pak jsme dostali rozchod (asi 4 hodinovej). Velká část zapadla do pizzerie u Karla IV. Pak se všichni roztrousili. Někdo se šel podívat do zavřené synagogy (:D), někdo luštil křížovky, někdo se prostě flákal. Ale na nádraží jsme byli všichni včas. Až na Profotu :D. Pak jsme jeli domů vlakem, kde se luštily křížovky a hrálo s hopíkem. Na Hlavním nádraží se všichni hned rozprchli


Hanko, Báro, Bětko a Martine, stčí vám to?:D

Lyžák

23. ledna 2011 v 16:59 | Běéťa
Takže.
Myslím, že by stálo za to ohlédnout za takovou událostí jako je lyžák, tak napíšu tenhle článek jelikož by stálo ohlédnout se za takovou událostí jako je lyžák ale to už jsem vlastně před chvílí napsala takže už to je podruhý divný takže... No nic. Prostě napíšu článek o lyžáku.
Teda ne uplně o celým lyžáku ale spíš o událostech z našeho pokoje a taky z pokoje Petry a spol. jakožto "našeho druhého pokoje".
Všichni se mi vysmívaj, že mám šupiny...
Největší hitovka našeho pokoje: Tepláky, I wanna be a billionaire!
Nééééééééééééé!!! Jsem ve dvojce sama sekundánka! Málem jsem Kačku zabila záclonou...
Na sjezdovce si vždycky přisednu k někomu na lanovku a dozvím se spoustu zajímavejch věcí...
Jak to, že my se plahočíme 15 kilometrů na běžkách, když čtyřka se v pohodě plácá na jedna-a-půlce?!
Bára: Tomáš je kretén! Cože? Diskotéka? Nejdu tam.
Bravíčko poprvé, podruhé, potřetí...
Tamty holky a gymnastky? Coooooo?!
Ne! Běžky! Pane profesoreeeeee? Nemohli bychom se učit technikuuuu?
Tak jo. Baba na jedné běžce. A teď si dáme desítku!
Nééééééé!
Napad novej sníh a na sjezdovce se nedá jezdit. Všichni se vysekali na černý...
Nic zajímavýho...
Závody... Do prčic
Ty joooo... Já budu určitě ve všem poslední...
Nene... Já vůbec neumim jezdit takže budu poslední já...
Tak jo. Ve slalomu jsem spadla a mám druhej nejhorší čas... Hned po Kubovi... Nic proti. Málem mi umrzly ruce.
Bára zlomila hůlku, a kvůli tomu ji určitě diskli... Aspoň jsme vymysleli nový přísloví "Zlomená hůlka, do srdce kulka" a bude se krásně vyjímat na našem super erbu.
Jooooooo! V běžkách nejsem poslední, a dala jsem to pod půl hodiny!!!
Diskotéka. Hmmmm...
Kačka: Já tam nejdu. A to nový tričko a čelenku jsem si vzala jenom tak...
Do pokoje nám vrhlo asi padesát terciánek že je na diskotéce málo lidí a máme tam okamžitě jít...
Bára: Nejdu! Nejdu! No dobře tak teda jo no...
Kačka: Tak asi jdeme ne? Ne že bych tam chtěla jít ale...
Písnička, písnička, PLOUŽÁK, písnička, písnička, PLOUŽÁK... Cože?!
Proč nejde stroboskop zastrčit do zásuvky?! D'oh! :D
Tomáš a Jenda jsou úchylové
Chudák Adélka...
Všechny terciánky chtějí tancovat s Abrahámem, až na Lídu, která tancuje s Tomášem...

Tak to by bylo asi všechno o události zvané lyžák.

A mimochodem... Lyžárna....

Disco gossips aneb co přinesla ŠVP

11. října 2010 v 21:28 | Gossip girl of PORG
Tákže, měli bychom si shrnout co krásného se událo na naší ŠVP... Teda hlavně na DISKOTÉCE naší ŠVP...Kačka se líbí všem! Proč? Jsou v tom prachy???
xoxoxoxo
Všichni balí Kačku, zůstanou ostatní holky na vocet?
xoxoxoxo
Dan, Jenda a Martin B. vážně bojují o Kačku! Bude to nová Troja? Kdo bude Hektor?
xoxoxoxo
Nasťa chce vymněnit Tadeáše Pilaře za Jáchyma knězů! Pravda či lež?
xoxoxoxo
Petra má vlasy jako Miley Cyrus! Výhoda či nevýhoda? Proč je nestaví na odiv?
xoxoxoxo
Kačka balí Květu! Proč on odmítá?
xoxoxoxo
Matěj odmítl tanec s Kačkou, Bárou i Petrou! Má už někoho???
xoxoxoxo
Ondra a Eliška in love???
xoxoxoxo
Za dveřmi sekundy to vře...                                                                                ...Tolik přinesla ŠVP...

Gratulujeme a posíláme tradiční písničku!!!

xoxoxoxoxoxo


Vaše gossip girl

"Na hřebenech Krkonoš sněží, na Sněžce se udržuje poprašek" píšou novinky.cz

29. září 2010 v 15:33 | Péťa
hmmmmm... vypadá to, že tenhle rok budeme mít dva lyžáky...
celý článek tady: link na článek

Letní ŠvP 2010 - Sázava s Janichovou a Šlajchrtovou

15. srpna 2010 v 19:50 | Jakub
Promiňte za zpoždění.
 • Odjezd: Odjezd byl 21. 6. 2010. Z autobusového nádraží Praha - Háje. Sraz byl v 7.00, autobus číslo 382 jel v 7:20. Cesta trvala asi 80 minut a byla v pohodě, v autobuse s námi jelo jen pár lidí. Dohromady nás jelo 24 porgánu a tři novoporgáni.
 • DEN 1. (21. 6.) Vystoupili jsme o zastávku dřív a pak jsme ještě bloudili, cesta proto byla i trošku dobrodružná. Potom co jsme dorazili a ubytovali se - bydleli jsme v krásném novém hotelu, který byl součástí kemp Sázavský ostrov. Polohu asi napovídá název. V ceně jsme neměli oběd, tudíž jsme buď snědli to, co jsme měli s sebou k jídlu z domova (to jen v málo případech) nebo jsme šli na oběd do celkem drahé restaurace v kempu. Po obědě následoval vodácký výcvik a pak volná zábava (většinou na trampolíně, která byla v ceně) Po večeři jsme pak šli na procházku do města.
 • DEN 2. (22. 6. ) Celdenní výlet na hrad Český Šternberk. Prohlídka hradu byla krásná, oběd v restauraci také, zato s cestou zpět to bylo horší. Šli jsme totiž na vlak do Ratají nad Sázavou, cesta měla být - jak prof. Janichová vyčetla z mapy po rovině, ale po prvním krpálu se ukázalo, že mapa byla bez vrstevnic. Kolem čtvrté jsme se vrátili do hotelu.
 • DEN 3. (23. 6. ) Celodenní výlet na Ondřejovskou hvězdárnu. Vstávalo se v šest hodin, v 7.20 jel vlak do Hvězdonic. Z Hvězdonic jsme šli 6 km do Ondřejova. Po prohlídce hvězdárny se šlo do restaurace. Cestou zpátky jsme bloudili (Šli jsme totiž zkratkou po neznačených cestách). Kolem čtvrté jsme se vrátili na hotel.
 • DEN 4. (24. 6. ) Celodenní vodácký výlet - Splutí Sázavy z Týnce do Pikovic. Vlak nám jel opět v 7.20, do Týnce jsme dorazili kolem deváté. Celkem se plulo 16 km, na cestě bylo sedm jezů. Cesta proběhla celkem bez problému, jenom Mikuláš s Tomášem se na jednom jezu zvrhli. Do Pikovic jsme dopluli před půl pátou, ale do kempu jsme se dostali až kolem sedmé - Museli jsme totiž čekat hodinu na vlak.
 • DEN 5. (25. 5. 2010) Výlet do Sázavského kláštera. Po výletě se šlo do docela drahé restaurace, potom už jsme odjížděli.
 • Co se nevešlo: Nejdřív sekundánům a poté i Tomásovi s Mikulášem se podařilo dosáhnou konfliktu s místní mládeží. V jednom případě dokonce musela zasáhnou Janichchová.
 • Omlouvám se za případné nepřesnosti, už si to moc nepamatuji.

K hodnocením škol v přírodě

9. srpna 2010 v 14:30 | Míchová
Velmi se mi líbil Bětčin článek Slovensko s Profotou, tak nějak si to představuji. Prosím další autory hodnocení škol v přírodě, aby psaly v podobném stylu - Program po dnech, cestu zvlášť. Prosím o datování dnů.

Na Bětčině článku upravím pouze název a data, aby byla kategorie přeheldněší, jinak za článek velice chválím.

Letní ŠvP 2010 - Slovensko s Profotou a Bidlákovou

2. srpna 2010 v 0:42 | Bětka
Takže. Popíšu to v bodech

     0. Cesta vlakem - NUDA!!!

 1. Den 1. (19. 6. ) Jdeme na celodenňák. Leje jak z konve. Jdeme do restaurace. Vracíme se do kempu.
 2. Den 2. (20. 6. ) Jdeme na celodenňák. Myslim, že zase prší. Jdeme do restaurace a skupinka nadšenců (včetně mě a Kačky) odchází do kempu (ušli sme 10 kiláků za hoďku.Dobrý, ne?) ke sledování fotbalového zápasu Slovensko - Paraguay. Slovensko prohrává... Večer zjišťujeme, že naší jedinnou zábavou bude to, jak David řiká "Zdravíčkooo".
 3. Den 3. (21. 6. ) Plavíme se na "plťích". Je kosa a zase leje. Jdeme do restaurace. Pak je dobrovolný zpívání, ale Profota řiká: "Je to dobrovolné, ale byl bych rád, kdyby primáni tam přišli..." "Zpíváme" za nelibých zvuků kytary našeho doprovodu Jakuba Varadiho, který odmítá, i po osobních prosbách Profoty a Hartla, zahrát Batalion. Po SMSce typu: Tady nám masírujou nohy osobní sluhové, svítí sluníčko a k jídlu máme kraba s mátovo-limetkovým sorbetem atd. volají Petra s Bárou. Říkáme jim o "Zdravíčkooo" a vyměňujeme si názory ze ŠvP. (P a B: Tady svítí sluníčko a bydlíme v chatičce a teď jsme si doprohlídly areál... My: Tady furt leje, je kosa, každej den celodenňák, ve stanu mokro...)
 4. Den 4. (22. 6. ) Jedeme do dalšího kempu. Samozřejmě že přecpanym autobusem, kde si vedle nás stoupaj samý lidi co smrděj. Máme rozchod v Popradu. Dárky pro blízké jdeme nakoupit do obchodu "Vše za 39!". Pak jdeme do úža kavárničky. Poté navštěvujeme KIK - Textil diskont!, kde nakupujeme další dárečky. Po 5-ti kilometrové štrece s báglama, přičemž Profota s Jendou se svezli autem, přicházíme upocený do kempu.
 5. Den 5. - (23. 6. ) Jdeme do Slovenského ráje. Jako zázrakem neprší!!! Jdeme do SUPER MEGA EXTRÓZNĚ DRAHÉ restaurace.
 6. Den 6. (24. 6. ) Probouzíme se, a já rozespale říkám: "To vypadá, jako kdyby venku svítilo sluníčko..." Otevřeme stan vědomím že nesvítí, ale stal se zázrak!!!!!!!!! SVÍTÍ!!!!!!! Vybíháme před stan a potkáváme Eli s Mari. Jdeme do potravin pro rohlíky a prodavačka nám zase nabízí "Krásne náramky na ručku, alebo tyto hrebienky..." Se slovy: "My se ještě rozmyslíme." Vycházíme z obchodu i s rohlíky. Zase docela ušlej výlet (až na to, že sem málem zahučela do řeky) s TOU restaurací. Odpoledne s Mari a trochu i Kačkou pálíme, zalezlý ve spacácích, suchou trávu, a při výkřiku: "BOTA!!!" Se vrháme po MÉ BOTĚ, a udupáváme ohínek. Pak pálení přejde do vaření karamelu z cukru a sunaru v MYM EŠÁKU. Přidávají se sekundánky. Pak vaření karamelu přejde do vyrábění hádejte čeho se sirkama a repelentem (naštěstí už ne s mym). Ano, přešlo to až k vyrábění plamenometu!!! MUAHAHAHAHÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!! Přidávají se sekundáni. Vše je natočeno na mobil i se závěrečným proslovem p. p. Bidlákové typu "Já vás celou dobu pozoruju tak toho nechte...". Večer je oheň a poté jsme pověřeny zapisováním ojednávek na večeři v restauraci příštího večera. "Zdravíčkooo" už přestalo bejt legrační...
 7. Den 7. (25. 6. ) Dnes už svítí určitě. Poslední výlet, poslední drahá restaurace, poslední návrat do kempu. Odpoledne opět vaříme. Přidává se i Thea. Vaříme Amarantové kuličky BEZLEPKOVÉ, které, jak jsme se dočetly na obalu můžou obsahovat stopy lepku, se sunarem a grankem. Je to docela dobrý, takže jsme to pojmenovaly na počest těch, kdo vařili (THEa KAčkaMAriBETka) (The Kamabet). Obdivně vzdycháme nad Theinými kresbami. Večer nastává chvíle hodování. Profota platí pití, takže se vybíráme to nejdražší!!! MUAHAHAHAHÁÁÁÁÁÁÁ!!!!! (Pardon, ale nemůžu si  ten ďábelskej smích odpustit...) Po moučníku následuje potlesk všem atd. Zkušeně necháváme servírkám dýško a odcházíme.
 8. Den 8. (26. 6. ) Odjezd! Konečně! Profota zaplatil odvoz batohů! Jupí! Odcházíme na vlak.
     0. Ve vlaku - Vyhazujeme Luciena a sekundány z kupé. Luštíme křížovky a pouštíme si muziku.          Bidláková každýmu vrací 10 euro takže se jdeme rozšoupnout do jídelňáku... Po návratu do          kupé jammujeme a luštíme křížovky. Konečně jsme doma...

Věci co se mi nějak nevešly do bodů:
1. kemp - prohlídka kláštera, návštěva polska - superlevnýho polskýho obchodu
2. kemp - pořad "Vaříme s Davidem della Balcar" (čti s Dejvidem dela Balsár)
absolutně všude - teploušký otravování Balcara s Hartlem!!! Např. 1. den v druhym kempu. Já s Kačkou před našim stanem. Přichází Balcar a říká Kačce: "Mám rád tvojí sestru, takže mám rád i tebe. A z toho vyplývá, že mi dáš hajzl-papír protože kdybych se pos*al a neměl bych se čim utřít, tak by to asi nebylo uplně super..." nebo: Balcar s Hartlem ve sprše, my před sprchama B a H: "Holky, mám tady ještě jedno volný místo, kdo chce jít ke mně?" Balcar pak ještě zpívá: "Jsem nahý, jsem nahý..."

Tak to by bylo shrnutí ŠvP na Slovensku. Už si to vůbec nepamatuju, takže se omlouvám že to neni přesný ale co...Ufffff... Víte jak je namáhavý psát takhle dlouhej článek?!?!?!
 
 

Reklama