Zábava

Začíná škola aneb je to v p... nebo není ? Co myslíte ?

1. září 2013 v 19:07 | David
Dlouho nebyl žádnej novej článek, tak ať je tu aspoň něco.

QUEEN VS. AC/DC

4. května 2013 v 20:17 | David
Queen nebo AC/DC? Které z těchto kapel dáváte přednost? Pro některé možná velmi náročná otázka. Hlasujte!
Přikládám od každé skupiny jednu píseň pro případ, že nemáte kapely až tak naposlouchané (úmyslně nevybírám úplně nejznámější styl: We will rock you a Highway to hell)______pozn. nejde o hlasování o lepší z těchto dvou písní, nýbrž o kapelu celkově.

AC/DC


Queen:

Módní fotoshoot s Davčou

9. dubna 2013 v 16:10 | April
Dámy a pánové,
věřte nevěřte, ale zde jsou exkluzivní fotky s novým andílkem Victoria's Secret - Davčou! Davča má křvky které jí každá holka závidí a nádherný úsměv, který svítí jako sluníčko! Její oči jsou jiskrné jak noční obloha a vlasy mají barvu slupky od kiwi - no řekněte, není to krasavice? Exkluzivita těchto fotek je nesmírná - Davča totiž bude nádherným překvapením na konci jejich příští show! Nebudu už vás zdržovat od roplývání se nad její krásou, zde máte fotky překrásné Davčy!

Koncert Splesche

2. prosince 2012 v 19:57 | ondrvo
V sobotu 1.12.2012 se v restauraci Molo 22 v Holešovicích konal koncert naší skvělé třídní skupiny Splesch u příležitosti narozenin Mikoušova táty.
Přišel jsem na oslavu sice pozdě, ale naštěstí jsem o koncert nepřišel. Zaskočilo mě, že jsem byl přítomen (mimo kapely) jako jediný kvartán, tudíž jsem jako jediný tvořil Kvartánský fanklub Splesche.
Splesch hrála v sestavě: Jenda Tovaryš-bubny, Jonáš Fuksa-kytara, Tomáš "Květa" Černý-basa a Miky Adam-klávesy a zpěv.
Hoši začali skladbou od skupiny Uriah Heep a to písní Easy Livin. Povedla se velmi dobře, akorát jsem zaslechl hlasy, že se Jenda zapomněl v rytmu, ale to nebylo znát. Druhá skladba Another Brick in the Wall od skupiny Pink Floyd byla obtížnější a bylo to znát. Uprostřed písně si najednou neporozuměl Miky s Květou, ale hrozící kolaps byl odvrácen, jen museli stejnou pasáž zopakovat, což nikomu nevadilo, protože Miky zpíval čistě.
Třetí písnička byla velkým překvapením, protože tu si složili hoši sami. Jmenovala se Mlíko (ano, podle té Květovy básničky ze sekundy) a byla jednoznačně největším úspěchem večera. Energické bubny s brilantní kytarou se doplňovaly s precizní basou a zvučným zpěvem a klávesami. Potlesk byl asi dvouminutový. Většina lidí aplaudovala ve stoje. Na závěr se kapelníkům ještě dostalo poděkování od profesionální kapely, co hrála po nich.
Byl jsem rád, že jsem u tohoto úspěchu mohl být a proto apeluji na všechny, co nebyli (čili všichni) - Příště určitě přijďte!

Anketa

29. listopadu 2012 v 23:11 | Mistr Anketář
Anketa

Trumpeta

11. listopadu 2012 v 14:20 | Pojízdná kancelář

Jarní drby

17. dubna 2012 v 20:10 | Gossip girl
Čau zlatíčka! Umím si představit, jak se vám po mně stýskalo! Proto sem tu s náručí, i když ne plnou, drbů a klepů! Vím, že mě budete milovat Líbající
  • Holky Kubovi už skoro neříkají jinak než perverzák, teda ne všechny, nezapomínejme na Hanku, Paty a Nasťu. Už dávno víme, že se kubovi úchylné pohledy se ubírají jejich směrem, ale shledávájí ho i ony hodným jejich pohledů?
  • Tomáš už našel svojí lásku, to se ví dlouho a ví to všichni, pro vás, kteří to pořád ještě neví a myslím, že vás opravdu moc není, zeptejte se 1. člověka ve škole, kterého potkáte. Ten vám to řekne :). Otázka ale je, jestli Tomáše už náhodou jeho milovaná nepřestává nudit, obdivovatelek má spousty, stačí si jen vybrat.
  • Kačka. Po nezdařilých románcích ze sekundy hledá další obět. Zamíří zas někam do vyšších tříd, nebonaopak zamíří dolů směrem k sexy Járovi? Doufejme, že se nám otázka brzy zodpoví a Kaččin románek dopadne zas projednou dobře.
  • Bětka. Od bohatého Abraháma přešla ještě k bohatšímu Harry Stylesovi (pro ty, kteří ještě pořád tápou, člen skupiny One Direction). Jsem to jenom já, nebo vám taky připadá, že je cíl trochu nedosažitelný? Bětko snaž se dál, jestli se to nepovede, neztrácej naději, svět je plný sexy kluků a určitě tam vanke je i nějaký pro tebe.
  • Petra. Průhledné košile, profilovky na facebooku, co bude následovat? Nevzala si snad Petra vtip, že má sbalit Frantu Alferiho až moc k srdci? Šancí ale měla dost. Nebo snad vyhlíží dalšího obrýleného hipstera na bílém koni? V každém případě ji držíme palce. Zatím se ale aspoň můžeme podivovat z jejích (pravdivých?) historek o pískajících italech v metru...
  • Hanka. Nenápadná Hanka sedící za Martinem a Jonášem tam nesedí úplně bez důvodu. Nedávno se přiznala, že jí tito dva chlapci připadají nejlepší z celé třídy. Nasaď úsměv a pozvi je na zmrzlinu.
  • Martin B. Jestli se chce stát dalším lamačem dívčích srdcí jako jeho věrný kamarád Tomáš, měl by si pro začátek koupit lepší pásek, kšandy, kalhoty do pasu, nebo overal. Věř, že cesta k dívčímu srdci před odhalený zadek nevede. Je to hodně věcí, ale rozhodně to není sexy...
  • Miky. O hodinách němčiny se vždy až moc podezřele lísá k jeho sousedovi Tomášovi. Boduje snad Tomáš i u nekterých chlapců?
  • Bára. Nenávidí všechny kluky a nejvíce z nich nenávidí přítele její kamarádky. Žárlí snad? Chce snad, aby před jejím domem byly romantické Básničky? Nápadníky má, tak se chcopte činu a přineste Báře třeba kakao :) Třeba se její ledové srdce teplým nápojem rozmrazí a vaše sny se stanou skutečností.
  • Eli. Eli je výborná studentka a je velmi hezká. V školních soutěžích zaujímá první příčky a její výkony musí všichni obdivovat. To ale není to, co si na ní kluci zamilovávají, je to spíš její milý hlásek, kterým s nimy o přestávce laškuje a probírá výsledky matematických příkladů. Není se pak čemu divit, že jí tito matematici milují. Jonáši.
Prozatím je to asi všechno. Všichni přeci íme, že tohle není naposledy, co o mě slyšíte. Někteří z nás mají jasno, jiní ne. Jak ovšem říká Scarlett O'Harová, zítřek je nový den. Pokud se stane něco nového, věřte, že já to budu vědět jako první. A jesli ne, víte kde mě hledat. A i já vím, kde hledat vás :).
xoxo
Gossip girl

Malá úprava blogu...

4. listopadu 2011 v 20:49 | hm...to co je nejvíc upravené...

P.S. Doušo, dopiš článek, Miki, dopiš a zveřejni deník

Mišoň impossible 2.0

31. října 2011 v 21:56 | Zase Péťa
hehehe :D

Co vyprávěl Bláhuv telefon - várka 1

4. října 2011 v 21:19 | Martin Bláha
Hehe

Když tak člověk probírá fotky....

25. července 2011 v 13:29

Viz nadpis děcka... :P
Shrnutí školního roku by GGJ1. (Gossip Girl Junior 1.)

30. června 2011 v 21:53 | GGJ1.
Tak a končí školní rok. Vysvědčení se už rozdala a já tady shrnu do jednoho článku všechny drby sekundy.

Září: Všichni mají dobrou náladu po prázdninách a nic moc se neděje. Prostě nikdo nemána nic náladu...
Nikdo neví s kým chodila K.J.
Říjen: Všichni pomalu roztávají...Obzvlášt na ŠvP
D.H. a J.T. a M.B. svedli bitvu o srdce K.J. Nikdo nevyhrál.
Všichni kluci zabouchlí do K.J. Smůla, K.J. je zailovaná do T.K.Č.
E.R.+O.V. Pravda, či lež?
Listopad: Pořád se vzpomíná na ŠvP...
Konec iluzí. T.J. už není tak sexy jako v šeru vítahu, že M.K.?
Všichni požád balí K.J.
Prosinec: Vánoce, čas, kdy roztávají naše srdce....
T.Č. přiznal, že B.S. mu vůbec není lhostejná.
K.K. + G.Š., ale G.Š. - K.K., takže K.K. + A.Ch, P.M., H.V. , ale A.Ch, P.M.,H.V. - K.K.
J.S. + K.J., ale K.J. - J.S. Chudák J.S.
E.R. + J.D. Opravdu? Nevěřim.
Sekunda vs. Koráb. Rýsují se nové vztahy...B.S. + proužkovaný korábán
Leden: Lyžák...ach ta nostalgie
P.M. někomu vyhlásila válku. Nikdo neví komu a nikdo neví proč. Teda, až na Paty.
T.K.Č. otevřeně vyznal lásku B.S., ta ho ale krutě odmítla.
T.K.Č. ale nedělal drahoty(teda, kapku...seděl celé hodiny před B.S. pokojem) a hned si našel novou....na scénu přichází L.K.!
Únor: Nic moc....
Třída je vymalována.
K.J. + V.K. <3 Byli spolu na rande v Palladiu. <3
Březen: Žádné big události, přesto láska pořád kvete
J.P. + D.T., chtěli se proti nám spiknout?
T.E. + J.K.
J.D. + E.R. pořád pokračuje....opravdu?
T.K.Č....koho balí? B.S,nebo L.K.?
Duben: Čas smutku....V.K. je kretén.
K.J. - V.K.. V.K. je debil.
Květen:SIce byl květen, máj, říkejte si tomu jak chcete, ale na vztahích to neprojevilo vliv...
Třídní výlet...baterka, líbání atd....prostě není co dodat...
Červen: Poslední skřeky kluků,kteří chtěli být zadaní ještě před prázdninama.
Prozrazeno! K.J.+H.D.
J.F. zblázněn do E.R.
A.Ch. byla na rande s O.V., ale ten pak radši přešel k B.S.
O.V. se chystal pozvat B.S. na rande, ale ne a ne to udělat.
Sorry, ale nějak mi to nejde. Nápad možná dobrý, ale autor zapomětlivý, take zdrojy jsou pouze gossipy a autorův deník, který ví velký prd.

Prázdniny!

30. června 2011 v 21:47 | Žabímládě
Hezké prázdniny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Soutěž!

27. června 2011 v 10:17 | vaše líná, bývalá gg
Yeah! Je tu nuda, drbů spousa, nikdo je nepíše, bratr sněd chrousta (jako fakt... blb jeden).

Takže vyhlašuju soutěž o novou gossip girl of se(re)kunda, jejíž (jehož) posláním bude psát víckrát jak třikrát do roka pořádnou, neodfláklou nálož drbů.
Od teď do konce prázdnin můžou zájemci psát gossipy (ano,je to debilní doba, budete se muset snažit děcka :p) na blog, Musíte svůj příspěvek očíslovat, ať pak můžete psát anonymě a nakonec uděláme anketu o nejlepší gg.
Zúčastnit se můžou všichni, gg nemusí být jen holka :D
Kdo nezná heslo, ptejte se u mě, v poslední době tu byli akorát výlevy jistých zdeptaných jedinců, a to je spíš k smíchu a nikoho to neštve, takže se heslo zas rozdávám všem :P

Jenom ještě jeden dotaz, myslíteže je lepší :) nebo :P nebo :D nebo ;)

Dílk za odpověď a vzhůru do psaní,
Vaše odtajňená gossip girl of seckonda number 1 :P
BOJUJTE STATEČNĚ ZA LEPŠÍ DRBY!!!

Zápas Česko - Slovensko

6. května 2011 v 22:45 | Fanoušek hokeje
Česko vyhrálo nad Slovenskem 3:2! Hurá!Radujme se! Veselme se!

První máj

1. května 2011 v 0:00 | Amor
Byl pozdní večer - první máj -
večerní máj - byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj.
O lásce šeptal tichý mech;
květoucí strom lhal lásky žel,
svou lásku slavík růži pěl,
růžinu jevil vonný vzdech.
Jezero hladké v křovích stinných
zvučelo temně tajný bol,
břeh je objímal kol a kol;
a slunce jasná světů jiných
bloudila blankytnými pásky,
planoucí tam co slzy lásky.
I světy jich v oblohu skvoucí
co ve chrám věčné lásky vzešly;
až se - milostí k sobě vroucí
změnivše se v jiskry hasnoucí -
bloudící co milenci sešly.
Ouplné lůny krásná tvář -
tak bledě jasná, jasně bledá,
jak milence milenka hledá -
ve růžovou vzplanula zář;
na vodách obrazy své zřela
a sama k sobě láskou mřela.
Dál blyštil bledý dvorů stín,
jenž k sobě šly vzdy blíž a blíž,
jak v objetí by níž a níž
se vinuly v soumraku klín,
až posléze šerem v jedno splynou.
S nimi se stromy k stromům vinou. -
Nejzáze stíní šero hor,
tam bříza k boru, k bříze bor
se kloní. Vlna za vlnou
potokem spěchá. Vře plnou -
v čas lásky - láskou každý tvor.

Den

1. dubna 2011 v 13:39 | žabímládě
Co třeba zase uspořádat nějaký den?! Třeba den ulítlých bot, nebo aspon něco!

Sbírka nej vtipů z kategorie 'O policajtech'

23. března 2011 v 19:46 | pristizastavka
Jeden kluk v baru povídá kámošům: "Hele,víte proč policajti chodí vždycky dva?
Jeden umí číst a druhej psát!" Slyšeli to dva poldové a jeden říká: "Váš občanský průkaz prosím!" Přečte si ho a dodá: "Franto, piš si."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přivezou na kaši rozmláceného policajta na pohotovost:
"Proboha, co jste dělal?"
Policajt odvětí: "Ani se neptejte. To je dneska den. Nejdřív mě kopnul kůň, potom mě porazil náklaďák a nakonec mi do hlavy vrazilo letadlo!"
Doktor se zděsí: "Proboha, jak je možný, že jste to přežil?"
Policajt: "No naštěstí pak přišel nějaký chlap a vypnul ten kolotoč!"

Opět třídní paparazzi

13. března 2011 v 21:13 | Třídní paparazzi
Protože někteří mají kecy (ehm, ehm, tomáši), že jsem předchozí fotku nevyfotil, mám pro vás opravdu žhavou novinku!!!!! Vůbec to neni udělaný ve picniku...

Jen přejme mladým milencům, ať jim to dlouho vydrží :)

Váš třídní paparazzi je tu pořád s vámi ;)

13. března 2011 v 20:43 | Třídní paparazzi

Dárek pro veleváženého a velechytrého "recenzenta"

6. března 2011 v 20:33
Ano je to omezenec a pitomec, ano nemá jen kecat ale i něco dělat a ano mluvím právě teď o recenzentovi, ale přesto mu musím dát (aspoň trochu) za pravdu, že jsem se na Serekundu vybodl/a. Jo já vim řekl/a sem že už sem nic psát nabudu, ale přesto myslím že je mou povinností Serekundu dokončit... Nesťežujte si že ten konec je umělej, vím to sám/sama, ale chtěl/a jsem to už konečně nějak dokončit a umýt si nad tím ruce. Takže tady to máte, hloupé a nedokonalé ale musím to sem dát, ať se ó pan ůžasný recenzent může jít vycpat se svejma připomínkama:

Drby z vrby

2. března 2011 v 15:53 | Vodník šijící si botičky
Viděl jsem mnohé. Slyšel jsem mnohé. Tedy VÍM mnohé.


Vyroben papír s nápisem H+E! Konečně...

Profota nenechal OBA visící papíry bez povšimnutí. Pro páry "bohužel", pro ostatní "bohudík".

Květa balí Báru. Květa balí Lídu. Květa balí obě. Bára Květu nechce. Proč? Proč? To se ptáme všichni. Má snad už svého vyvoleného?

VeKa. Jasná věc! Co bude dál?

Profota se schází až nezdravě moc s Toegelem! Kují pikle? Nebo se snad mají rádi?

Eliška je nemocná. Že by zlomenina srdečního svalu?

Honza a jeho stará (snad už bejvalka?!) Bětka. Opuštěna kvůli Honzově nové lásce. A všichni víme, o koho se jedná!

Terka Edlová a Jáchym Knězů! Viděno, slyšeno, potvrzeno. Stará dobrá vrba!

Přibík a nová mladá profesorka. Matikářka, fyzikářka. Ženský ideál pro Něho! Bude něco? Nebo snad už je?

Bětka! Bětka! Bětka! Bětka! Bětka! Bětka! Bětka! Veselá, charismatická, krásná 13tiletá inteligentní dívka chce ________. (doplňte do rámečku)

Tož mé dušičky, to jsem popsal všecko, co jsem za posledních pár pozemských neděl spatřil z mé vrby. Ať se dějou věci dále!


Hlášky

1. března 2011 v 18:30 | Blesk McQueen
Tak dám sem delší článek plnej všelijakejc vtipnejch hlášek, překlepů, zkrátka srandy

Profota: Co nám přinášejí větry z východu?
Matěj: Prázdné lahve od vodky

Přibík: Nevíte někdo o nějaké páce na jízdním kole? Matěji?
Matěj: Brzda.
Přibík: Pojďte nám ji prosím ukázat.
Matěj: Brzda.
Přibík: Tohle je páka.
Květa: Jééé, vrtule!
Matěj: Vrrrrr

Přibík: Všimněte si při závodech Formule 1 v boxech mají takové přístroje na utahování pneumatik, specielně nastavené, aby matku nevykroutili.
Matěj: Jojo! To znam! Nejdřív to dělá brrrrrm a pak vžuuuuum

(Na Skypu)
Kačka: Zejtra si vezmu krátkou sukni, to budete koukat!
Honza: Jéééééééééééé

Takhle to dopadá, když tady někdo myslí na Klause (viď Kačko)
Kačka: Jsem vojetá
Oops.. chci říct vykolejená
Květa: Koukni na můj... *upadně mu kalkulačka* Shit!

Džounas: Tak co Doušo, jak ste s Elinou pokročili v oblasti francouzštiny?
Jochim: Spíš francouzského jazyka ne?

Honza: How do you say zubní protéza
Fantys: Jé, mě ta protéza teďka vypadla...

Tatíček: Mariano, taková hrubka! Přijde Mikuláš a vezme si vás čert
Bláha: Za ženu!
Matěj: Za muže!
Honza: Chudák čert

Tovaryš: Arsenal letos vyhraje titul!
Honza: Arsenal nevyhraje titul ani v pohádce, protože pohádky mají končit šťastně

Toegel: Když je někdo tlustý a potom nejí, tak se mu žaludek takhle nafoukne *kreslí velký baňatý žaludek na tabuli*
Voska: Ty bláho!
Bláha: Cože?!

Profota: Všechny kostely v Praze jsou takto postaveny, jen jeden ne. Ví někdo proč tak postaven není?
Eli. Protože ho postavili blbě

Toegel: Má to předponu "homo" to znamená že je něco stejné.
Květa: Homosexuál!
Toegel: Se ozval...

Profota: Jak poznáte kolik je hodin v přírodě?
Jára: Budu měřit stín.
Profota: Vy jste dobrý člověče, a co když bude pršet
Bláha: Budeme měřit srážky.
Dan: Co? Sračky?

Tatíček: Teď probereme homofony. Ví někdo co jsou homofony? *ticho* Tak telefony pro homosexuály to nejsou...

Přibík: A tady z motoru vede hřídel
Panýr (teplým hlasem): Hřřřřřííííídeeeelllll

Eli: Teď nemůžu, hlídam malý dítě...
Panýr: Doušu?

Květa: Chceš kreslit mapu jako mapu nebo mapu jako hustou mapu? Mapa jako mapa je jakože mapa, a hustá mapa je jakože mapa jako mapa ale mapa jakože hustá.

Přibík: Tak studenti přišel jsem vyhlásit nejlepší žáky za první trimestr, na Mikuláše...
Miky vstává a usmívá se a přichází si potřást rukou z Přibíkem...
Jára: Chceš ojet?
Panýr: Jasně!
Jára: Kolečkem...
Panýr: Aha tak nic

Matěj: Džounasův leze leze neproleze
Květa: Mišoňův neni neni a nikdy nebude
Matěj: No a co, mě to nevádí. Já mam flašku a nebojim se jí použít
...jé já myslel že si řekl neni nej a nikdy nebude...

Arnot: K čemu je dobrá poslanecjá imunita?
Jochim: Aby poslanci nedostali chřipku.

Profota: Brzy bude vysvědčení... Těšíte se Matěji? Nebojte se, já vám to spočítám... *pohazuje si Bářiným kladivem*

Květa: Co bylo za úkol?
Honza: Chemie
Květa: Doprdele
Janichová: Tomáši, dvacet dřepů!

...a další, co mě teĎ nenapadly...


Moc velká věc

28. února 2011 v 16:58 | Lehce debilní Běéťa
Tááákže. Mám teď chuť se velice tajemně hyhňat a poťouchle se usmívat a to je opravdu příhodná nálalada pro sdělení toho, že se STALA OPRAVDU VELKÁ VĚC!!!!!!!!!!!!!!! Ano, vím že to nikoho nezajímá, ano, vím že stejně nevíte o co jde takže je vám to nanic, ano, "připadám si lehce těžce jako debil"... Ano, stala se OPRAVDU VELKÁ VĚC...

Kam to spějem? aneb Nábor do Tang :D

28. ledna 2011 v 20:16
Ještě nevím o čem tento článek bude...ale už vím že bude mít možná dva komentáře.... Ale já MUSÍM psát, já MUSÍM něco vytvořit něco sdělit, pokusit se z hlubin své mysli vydolovat nějakou velkou myšlenku a s ní se podělit...Ale nepovede se mi to... To vím...

Ale protože se mi to nepovede, tak udělám něco trochu jiného ;)

NÁBOR DO TANG!!!!!

Ano, i když jsem ještě ani nedokončila Serekundu, už dělám nádor do Tang...do Naha radši až v kvartě, v tercii si ještě ponecháme aspoň ty Tanga :D

Tákže, jelikož mi tento rok bylo za těžko vymýšlet si vaše postavy :), tak letos si je vymyslíte sami! Samozřejmě ti, kteří sem nechodí, si vymyslím sama a tedy na ně připadnou v našem najnovějším příběhu ty nejhorší role :DDD Ale VY si zvolte sami!!!!

Pro příklad jak postupovat , použiju slečnu Aničku.

Do komentářů pište: 1) Vaše nové jméno- Anoetta
                                 2) klaďas/záporák- klaďas
                                 3) postava (sedlák, selka, šlechtic,  námořník...)- vychovatelka
                                 4)něco co na sobě chcete zvláštního (krása, vydloublé, oko, kouzelná moc, fialové oči, zvláštní povaha...no co vás napadne)- useklý malíček, blonďaté vlasy, černé oči


A pak už se jen můžete těšit na tercii, kdy vaše "alter ego" ožije a  zaplete se do milostných i politických či vojenských tahanic Tang...

Miss sekunda 2011

28. ledna 2011 v 15:47 | Leoš Mareš
Mis sekunda 2011!

Mlíko

15. ledna 2011 v 15:40 | Květa
Mlíko
by Květa

Když jsem byl mladý,
neuposlech sem rady.
A teď se mi to vymstilo.

Máma mi vždycky,
říkala: "Mysli logicky"
A takhle to teď skončilo

Já o životě nemám páru,
vždyť nemám ani káru.
A k tomu všemu ještě,
já nenašel si děvče.

Ale já vím jak se s tim srovnat,
váhu vyrovnat.
A jestli vám to nevadí chci něco co mě pohladí.

Já mám rád mlíko!
Je pěkně hezky jemňoučký.
Já mám rád mlíko,
Nejlepší je teploučký.
Já mám rád mlíko,
Rovnou přímo z krabičky.

Cukry, tuky, bílkoviny,
to všechno ono má.
Já nemám pocit viny,
když se mi v krku rozplívá.

Nebuď smutný, dej si mlíko,
a tvé trable budou pryč.
Tak otevři to víko,
mlíko je na depku bič.

Cítíš, jak tvé problémy odlétají,
když se napiješ.
Hezké se ti věci zdají,
samá pravda, žádná lež.

Tak pořiď si už ňáký,
dřív než bude pozdě.
A tví blízký ať taky,
když ne, tak ho rozděl.

Já mám rád mlíko!
Je pěkně hezky jemňoučký.
Já mám rád mlíko,
Nejlepší je teploučký.
Já mám rád mlíko,
Rovnou přímo z krabičky.

Small story

10. ledna 2011 v 13:41 | Kačka
Tak jo. Protože tu už hoóóódně dlouho nebyl žádnej článek, tak jsem se rozhodla zveřejnit jeden nebo dva příběhy a pár básniček, který jsme rozepsala asi tak před 3 lety. Jsou naivní, ale každej si můžete udělat svůj obrázek ;)
Našla jsem je, když jsem si prohlížela Dokumenty a fakt je berte s hóóódně velkým nadhledem, jo? 
Kačka      Žízeň není láska,

   
hlad není strach,
      láska je sázka,
      nebo pěkný krach.


Když nemáš lásku, nemáš srdce.

Když nemáš lásku, zhroutíš se prudce.

Když nemáš lásku, můžeš se opít.

Když nemáš lásku, neumíš se hojit.

Když nemáš lásku, nedojdeš ke smyslu života.

Když nemáš lásku, život je jen holota.


Proč je jen tolik opuštěných dětí,
je jich dokonce víc, než na světě smetí.
Rodiče je jen postaví ke silnici,
a napíšou na ně : "Volně k odběru"
když si
je nikdo nebere řeknou si:
"Hodíme je do sběru!"


Ať je léto nebo zima,
život je fakt hodně prima,
ať je křeček klidně slon,
někdy vyhraju milion.
Za to si pak koupim kabriolet,
a k tomu rovnou divadlo Marionet.
Až budu mít káboše,
přibidou mi kámoše,y
potom zajedu na hoďku do New Yourku,
abych měla zase ňákou storku.
P.S. tahle básnička se mi vážně nevyvedla :DA tady je jedna docela dost dlouhá povídka (hodně hodně holčičí, psala jsem jí v 10ti, tak kluci to nebude asi nic pro vás ;)


Debbie, naše australanka!

1.6. Pondělí
Milý deníčku,
přesně dnes, 1.června, jsem věděla, že už se po prázdninách nebudu moci dál každý den stýkat s Jessicou, mojí nejlepší kamarádkou. Dostala jsem se totiž na jinou školu a budeme se stěhovat (což se mi vůbec nelíbí!). Nejdříve mi to bylo celkem jedno, ale potom to na mě začalo doléhat, ta nostalgie, co jsme spolu s Jess prožily a co bychom spolu mohly ještě prožít v 9. třídě, kam půjdeme po prázdninách.
Dneska jsem se tedy konečně odhodlala začít psát deník, asi po třech nepovedených pokusech (ale teď už to fakticky dopíšu!).
                1.6. Škola
Ve škole jsme si s Jess posílaly zprávy, co učitelé nevidí rádi, ale tak chápete…

Tak co, půjdeš
tedy na tu jinou školu?
                                                      Jess
Jo, a budeme se stěhovat do nějaké vily za městem. V mém pokoji je střešní okno a je vymalovaný na mojí nejoblíbenější barvu, zelenou. A nádherný nábytek!

                                                                                                                                            Debbie
To mi nemůžeš udělat!
                               Jess
Ale neboj, o prázdninách něco podnikneme…co třeba jet do Austrálie?

To není zas tak špatnej nápad…
                                               Jess
Počkej, já si dělala legraci. To jako myslíš vážně?

A proč ne?

Nevím, je to daleko.

Tak se potom domluvíme.

                1.6. Pondělí, Doma
Teď sedím na mé nejpohodlnější pohovce, která je celá zelená a má dřevěné nohy, na kterých je vyryto moje jméno Debbie a přemýšlím. Nemám co dělat. No jasně, kromě toho, že píšu deník. Jé, někdo zvoní!

"Nazdar," přihrnula se ke mně Jessica se štosem obrovských knih.
"Co to je?"
"Ale, hodně jsem přemýšlela o tý Austrálii a tak jsem obešla celý město a vzala všechny letáky cestovních kanceláří, co tam byly. Zbytek mám ještě na kole."
"To je fajn, ale uvědomuješ si, co to všechno obnáší? Musíš mít hodně peněz, někoho staršího osmnácti let a plno dalších nezbytných věcí," řekla jsem.
"Ty jseš tak hrozně přecitlivělá, Debbie. Hele, koukni tady," ukázala na stránku s domem k pronajmutí v Sydney, "částka na měsíc ubytování je čtyřicet tisíc korun. Jídlo si tam budeš vařit a potom už nic jiného nebudeš muset dělat!" přemlouvala mě Jessica.
"No jo, ale nevím, jestli tam ubytují čtrnáctiletý holky," řekla jsem pochybovačně a překřížila si ruce na hrudi.

Mě je teprve čtrnáct, ale Jessice je už patnáct. Já budu slavit patnáctiny 5.června. Jess řekla, že najde nějakou brigádu, abychom si vydělaly na tu dovolenou. Já mám vydělaných asi deset tisíc, ale rozhodně všechno nedám za ten zájezd. Jessica by určitě řekla, že jsem "strašnej skrblík".

                2.6. Úterý
Škola
O francouzštině mě Jess zahlcovala otázkami a přesvědčováním o Austrálii, že jsem jí musela umlčet jiným tématem. Dala jsem jí papír, a ať napíše všechno její oblíbené.
Můj papír vypadal takhle:

Písnička: I've had a time of my life z Hříšného tance
Školní předmět: literatura
Jídlo: ryby
Film: Hříšný tanec
Roční období: léto

Jessici papír vypadal takhle:

Písnička: She's like the wind z Hříšného tance
Školní předmět: matematika
Jídlo: těstoviny
Film: Pomáda
Roční období: jaro

Chodíme s Jessicou do anglické školy, protože můj táta je Američan a její máma je Angličanka. Já jsem se narodila v Kalifornii a Jess v Londýně. Naši rodiče se potkali až v Česku, kdy společně pracovali na jednom projektu. Jsou architekti. Jessici táta je hrozný egoista. Můj táta je hodný, milý, hezký, ale je hrozný workholik.

                2.6., Úterý
               
Jídelna
Ve frontě byla také moje kamarádka Ashley, která dneska přišla do školy po nemoci. Je velká optimistka a vždycky mi dá dobrou radu.

"Čau holky," přihrnula se do fronty Jessica, "potřebuju ti něco říct, Debbie. Ptala jsem se mámy na tu brigádu a ona říkala, že prý patnáctiletý holky nemůžou nic pořádného dělat, možná jenom tak rozdávat nějaký letáky…"
"Chápu, takže Austrálie se odkládá na dobu neurčitou," řekla jsem.
"Ale ne, táta navrhl, že bychom každý den mohly zajít k nám, a dělat nějaký domácí práce, a že by nám za to vždycky zaplatili. Můžou nám prý pomoct i Ashley a Bella.

Takže si budeme každý den vydělávat žehlením, praním, vařením a hlídáním Jessici malého brášky Danyho. S Ashley a Bellou jsme se domluvily, že nám pomůžou a potom tam můžou jet s námi. Přišlo mi to jako dobré řešení. Chtěla jsem tam vzít i Simona, který se mi hrozně líbí, ale holky mi to zakázaly, protože bych prý měla oči jenom pro něho a na ně už neměla čas. Mají asi pravdu. Simon má ale velké modré oči a nádherný úsměv, že když se jen trochu pousměje, podlamují se mi kolena.

                3.6., Středa
Po škole jsme byly s holkama u Jessici. Rozdělily jsme si práce tak, že ta nejstarší dělala nejtěžší práci, ale Ashley s Bellou jsou dvojčata. Bella je o jednu minutu mladší.
Jessica má obrovský dům. Je postavený ve viktoriánském stylu a mají tři služky. Všechny prý ale paní Wrightová vyhodila a místo nich bude platit nás. Tak tedy Ashley hlídala Danyho, který se v jednom kuse někam batolil, a když se zrovna nebatolil, tak prohrabával koš, a když zrovna neprohrabával koš, tak brečel. Ashley má ráda děti a umí to s nimi, ale tohle bylo na ní fakt moc, ale ona říkala, že za výlet k protinožcům to stojí. Belle nějakým záhadným způsobem vytekla pračka a já jsem se asi třikrát spálila žehličkou. Ale když přišla paní Wrightová, všechno to snažení nás za něco stálo. Každá jsme dostaly tisíc korun.

                4.6. Čtvrtek, Škola
DNESKA JE TO PŘÍŠERNÝ!!!
Všichni si něco šuškají a mě pořád odstrkují. Pěkně mi to leze na nervy.

"Jess, pojď jsem," vytáhla jsem jí z hloučku, "co to má jako znamenat?"
"Nic," zadrmolila, "máš zejtra čas?"
"Jo, asi jo," řekla jsem otráveně.
"Tak přijď zítra v 18:00 ke mně domů."

To je všechno, co mi řekla a zase odešla. Teď jsem přišla od Jessici, kde jsem hlídala malého Danyho. Musela jsem instalovat dětské pojistky, protože Molly (paní Wrightová) říkala, že se začal už včera batolit, tak aby se mu nic nestalo. To jsem zvědavá, co na zítřek připravuje Jessica.

                5.6., Pátek, po schodech do Jessina pokoje  
Strachem nebo možná těšením se mi klepou kolena a buší srdce tak zběsile, že mi asi praskne. Tak dobře, už jsem tu. VÝDECH, NÁDECH…
"PŘEKVAPENÍ!"
"Tý jo, moje narozeninová oslava ," zakřičela jsem, "jak jste to zvládli?"

ANO, BYLA TAM CELÁ TŘÍDA!!! Ještě nikdy jsme se nesešli všichni. Jess mi vyprávěla, co kdo měl na starosti.
"John měl balónky, Mike kelímky, Linda sehnat lidi, Daisy hry… a já dort! Pojď, jdeme na něj," řekla Jess.

Dort byl ze všeho nejlepší. Když jsem k němu přišla a všichni začaly zpívat Hodně
štěstí, zdraví
, vystřelily z něho prskavky a konfety a velký nápis DEBBIE. Jessica je nejlepší kamarádka na světě.

                6.6., Sobota, Škola na dívčích záchodkách
"Hele, Debbie, ptala ses na ty prázdniny už rodičů?"
"Ne, bojím se."
"Ale stejně tam už budeš muset jet, když už máme skoro vyděláno…"
"Hm. Máš pravdu."

Školní záchody teda vůbec nejsou pěkné. Na jejich bílých oprýskaných stěnách jsou béžové špinavé kachličky a na stropě jsou skvrny od mokrých utěrek, které tam z legrace házíme.

                6.6., Doma
Já se prostě nezeptám. Ne, ne, ne. Už předem znám odpověď a nechci poslouchat, co všechno by se mi tam mohlo stát. Řekla jsem to jedině mojí starší sestře Frances, která se nabídla, že nás tam doveze a domluví ten dům. Někdo mi volá!
"Haló," řekla jsem.
"Ahoj, Debbie," ozvala se Jess.
"Čau, Frances pojede s námi, protože potřebujeme někoho, komu už bylo 18."
"To je ta černovláska s velkýma očima a perfektní postavou?" zeptala se mě Jess.
"Jo, ta. Moje sestra!"
"Aha. Promiň,"omluvila se mi Jess, "ale perfektní postavu fakt má!"
"To jo, chodí čtyřikrát týdně do posilovny a má svýho osobního trenéra."
"Já už musím, Debbie. Jedeme za babičkou."
"Pa," odpověděla jsem.

                6.6., Půlnoc
Právě mi volala Jessica z domova, že jí máma chce dát k babičce, protože musí jít do kanceláře. A bude tam i přespávat, aby měla projekt brzy hotový. Ani mi Jessica nemusela nic vysvětlovat, proč je tak zoufalá. Její babička je poděs babiček. Každé ráno nutí Jessicu (když Jess u ní přespává) běhat tři kolečka po vesnickém hřišti a vaří jí její nejneoblíbenější jídla, aby si na ně (podle její teorie) zvykla. Mindy (babička) má krátké kudrnaté šedé vlasy a nosí hodně extravagantní oblečení. Já mám tedy asi o sto procent lepší babičku. Je to taková ta klidná babička, která sedí na houpacím křesle, plete nebo šije, žehlí a pere a dívá se na staré černobílé filmy, nikoli na Kriminálku Miami nebo Sběratelé kostí jako Mindy. Už musím spát, nebo zítra nebudu vyspalá na test z literatury.

                7.6., Škola
Uf, už mám za sebou literaturu. Test byl opravdu těžký, ale jelikož mi literatura jde, zvládla jsem ho levou zadní. Ani Emma, třídní premiantka ho nezvládla tak dobře jako já. Na všech testech na naší škole je dobré to, že nám je učitelé opraví hned. Jessica a Ashley s Bellou mají za tři. Já za jedna.

                7.6., U Jessici
Dneska jsme si vyměnily práce, takže jsem prala. Bohužel jsem smíchala barevné oblečení s bílým, takže všechno bylo růžové, zelené, oranžové nebo modré. Bella zase propálila žehličkou šedé tričko paní Wrightové, tak jsme běžely do nákupního centra a koupily nové tričko a několik bílých kousků z Reserved, Orsay a Promod. Ashley hlídala Danyho, který jí právě utekl asi do třetího patra, a tak si řekla, že si dá pohov. Jakmile jí ale Jessica řekla, že ze třetího patra se chodí na střechu, tak jsme tam všechny vystřelily. Dany se tam v pohodě díval na pohádku.
"Ten kluk je fakt hroznej," řekla nám Ashley, když usnul.
"To víš, teď je v tom věku, kdy chce všechno hned vyzkoušet," řekla Jess.
Podle mě je Dany asi hyperaktivní. Já jsem prý byla jako malá hyperaktivní. Byla jsem dokonce i na policii, protože jsem kopala do skleněných dveří banky. Když jsem tuhle historku vyprávěla holkám, dostaly strašný záchvat smíchu a nemohly přestat. Když přišla Molly, dala nám všem peníze. Potom jsme jí řekly o novém oblečení a ona nám za to moc poděkovala, že je ještě hezčí než to přebarvené.

                8.6., Škola
Dneska probíhá rozloučení s 9. třídou na školní zahradě. Projev bude mít Jane White, která je snad nejhezčí holkou na škole. Dnes má na sobě růžové džíny s bílým tričkem od
Chanela a boty na podpatku.


Kdo jste to dočet až do konce, tak jste vážně borci!

Óda na Bětunku

27. prosince 2010 v 20:45 | To byste chtěli vědět...
Óda na Bětunku

Bětka, naše hadí žena,
svedla by snad i Kena,
Zlaté vlasy, očka jak pomněnky,
až na její štíhle tělo,
dopadají ty krásné lokénky.

Modrou miluje, to každý ví,
a kdo se na na ní koukne,
ten hnedle zblázniví,
a kdo ne, ten zhloupne.

Och, naše Bětunko,
jak máme tě rádi,
vždy veselá jak slunko,
zmůžem se jen na: "Páni!"

Och, Bětko, Bětulinko!
Tvá krása mě odvívá pryč,
Dej mi té urozenosti trošinko,
a získám od tvého srdce klíč.

:P

Myshon, hrdina ze Serekundy

21. prosince 2010 v 18:05 | taky po mě nepátrejte
Mladý sedlák Myshon si klidně procházel krajinou Potchik, která byla celá pokryta zelenýmy lesy. I když tu, něco se k němu blížilo. ,,Zase daňe..." Pomyslel si Myshon, ale mýlil se. To totiž mladá královna Katharina jela na projížďku svou novou zemí (při které - mimo jiné hledala - své nové milence). Myshon jen sledoval, jak se kolem něho prořítil (na tehdejší poměry) královnin vůz.
Královna, jelikož si prohlížela okolí (a hodně jiného), tak si všimla i Myshoně, který sice nebyl nejkrásnější nebo snad nejsilnější ze všech, ale ve svých znalostech vynikal před ostatními. Královna pokynula vozkovi Voskovi, aby zastavil kočár, protože si všimla sedláka Myshoně a chtěla si ho prohlédnout detailněji, více zblízka a poznat jeho vnitřek. I tak se vůz zastavil a Katharina ladně vystoupila a jají dlouhá suknice ještě dlouho pomalu skluzovala po schůdcích na zem a začala se s Myshonem bavit o věcech obecných, neobecných, o jeho životě, osobních, neosobních a dokonce i hodně osobních. 
Myshon se jí po všech stránkách zalíbil, ale kvůli jeho (neobyčejně chytrém) vzhledu si ho vzala s sebou "jen na jednu noc". Když Myshon vykonal svou práci, tedy neobyčejně dobře a zručně, pasovala ho královna, za všechny joho dobré skutky na rytíře.
Myshon se přidal do královské gardy, jež obsahovala rytíře Tomashe z černé země , rytíře Okticka z Érlu a byla obohacena o rytíře Myshone z Potchiku. Tak začínají Myshonova dobrodružství.

PS: Já nejsem ten autor, který psal originál

Stalo se před Vánoci

9. prosince 2010 v 20:50 | Vánoční skřítek
Vánoce....
Dny, kdy nikdo nespí...
Dny, kdy je všechno jinak...
Všude....
To kouzlo Vánoc....
Nás odnese až do nebe....
Proto se Vánoční skřítci Se(re)kundy rozhodli napsat tyto řádky....
Plné pokoje....
Plné smíchu....
Plné....
Plné....
Plné drbů...
Ano, je to tak....
Bohužel?....
Bohudík?....
Posuďte sami...

Zdá se, že jsme pořád nevyrostli z těch "dětských" her, jako je psaní jmen do srdíčka. Nejoblíbenější bylo J.D. a E.R. Nebo M.B. a T.K.Č.? Nikdo neví... Vánoce možná odkryjí pár utajovaných vztahů... P.M. tak trošku na ocet. Kulatí se jí bříško. Že by Nicolas? B.S. milována T.K.Č. Přiznáno v metru. G.Š. není světice. Dračice. J.K. i přes vyznání na přednášce stále terčem posměchu. Jeho sáhodlouhé věty odrazují. Bohužel... A.R... co o ní říct? Bloňďatá bohyně se nezdá. Naše rajcovní prcinka. I na ní někdy dojde. M.A. (nebo A.M.?) nechodí do školy. Zatahuje hodiny? D.H. beze změny. Ale přecijen: holka nebo kluk? M.J. jako by nebyl... žádné lásky... možná něco v jeho zamčené duši v oktávě vykopeme... H.V. je nyní sexbomba třídy... kdo by ji nechtěl? Elegantní sjezdařka na sáních... P.M. jak psáno: jihoamerická divoška - najde se nějaký středoevropský divoch? Věříme, že ano!!!

Toto se děje v Se(re)kundě před Vánoci...
A co bude po nich?
V dalším Stalo se dozvíme...
Vše...
Tak šťastné a veselé....
VÁNOCE...

Co se stalo:

9. prosince 2010 v 19:18 | Bára, původní text Péťa

Tak jo, tohle jsem našla v rozepsanejch článcích :P Tak jen tak pro zajmavost.... asi se už nikdy nedozvíme z čeho je H.D, alespoň budem mít naše malí sekundánský tajemství :D...

Christmas gossips for You!

9. prosince 2010 v 19:04 | Jako vždy xD
(takže lidi! Jenom jsem chtěl/a říct že zde vynahrazuji to co jsem propásl/a, tedy neuveřejněné drby, neodrbané osoby atd... Dobře se bavte!!!)

Serekunda story na pokračování.III.

25. listopadu 2010 v 21:33 | nepátrejte po mě
Poté co byl sir Dave "odstraněn" se mohl Jarušič (už v bezpečí domova, neboť po bitvě s Davem se vrátil domů) bez problémů stýkat s Petrie… Její ohnivost však po narození Bietcy poněkud vychladla a tak jí asi po měsíci Jarušič odložil a dál si jí nevšímal… Vlastně se na něj docela zapomněla a když si asi po dalším měsíci někdo všiml že už ho dlouho neviděl, šel lorda navštívit a našel ho s podřezaným
hrdlem… Nikdo nevěděl o viníkovi zhola nic, ale obvinění okamžitě padlo na zhrzenou Petrii a tu poté oběsili a malá půlroční Bietca padla do rukou nestydatých šlechticů z Jarušičova panství…
         Nikdo však neobjevil skutečného Jarušičova vraha…. Okouzlující, prohnanou, krutou a vášnivou seveřanku jménem Hanillae, která přišla do Střední Serekundy zjednat pořádek… Její kouzlo jí otevřelo každé dveře a každá vrata od hradů či prostých chalup a tak obcházela lordy, šlechtice a podobné, kteří na její vkus moc mocně ovlivňovali dění na Serekudské scéně…
         Nesmíme zapomínat na udatné generály na mohutných bojových koních- Mickeyho a Mártiho. Ti po vraždění které zničilo jejich armády, dali hlavy dohromady a ve svých bojových ale ne příliš bystrých mysl vykřesali nápad být přátelé a putovat spolu napříč celou zemí, stát se poutníky, svatými muži, zříci se masa, alkoholu, nezabít, nepokrást, nesmilnit atd.… ačkoliv zvláště to poslední pro ně bylo velice těžké, tak nakonec svou oběť přežili a poté co se k nim na cestách přidali ještě 2 jeptišky tak byli po mnoho let uctíváni po celé zemi jako svatá čtyřka a již nikdy nezkřivili ani chlup mouše.
         Lord Jonash zatím putoval, putoval a putoval…
         Katharina s zatím užívala. Z neznámého důvodu Katharina pojednou roztála a ani Bystrozraký by již nepoznal že to kdysi byla nepřístupná a uzavřená a ctnostná dívka. Začala žít. Po svém "roztátí" se zamilovala hned do 1. muže, kterého potkala- do jednoho ze svých rytířů, do Tomashe, který však lásku neopětoval, neboť již dříve zahořel láskou k jiné, k jedné z dam lady Kathariny, k Nasithe
z jižních krajů, proslulé krasavici a výborné tanečnici… Ta si samozřejmě nenechala ujít možnosti, které se nabízeli vztahem s rytířem a tak hnedka přijala a týden po tom co se do Tomashe Katharina zamilovala, on si bral Nashitu za ženu… Jak ji jsem řekla Kath začala žít a tak si z tohoto příliš nedělala a užívala si se spoustou jiných, kteří byli šťastni jak nikdo že s ní mohou být.
         Sir Joachim,
Katharinin otec, jakmile jeho dcerka roztála, on, jako by zmrzl a začal terorizovat své poddané…Po pár týdnech tvrdého režimu byl nalezen s podřezaným hrdlem…Hanillae… Kath se tedy stala královnou panství Solec-hskej, které přejmenovala na poněkud poetičtější Jellaensko. To ovšem zahrnovalo povinnost být vdaná, což se nyní nevázané, divoké Kath vůbec nelíbilo… Přijala však tuto nepříjemnost a vzala si jednoho ze svých milenců.
(pokračování příště)

Cestování po Mapách Google

14. listopadu 2010 v 14:44 | pristizastavka
Když si nevíte rady, držte se těchto pokynů:

1.       Jděte na Google Maps
2.       Zobrazte si Vyhledat trasu
3.       Do Start napište Japonsko
4.       Do Cíl napište Čína
5.       Jděte na bod 43. A přečtěte si jej

Nebo

3. Do Start napište Japonsko
4. Do Cíl napište USA
5. Jděte na bod 27. A přečtěte si jej

Přeji příjemnou cestu

pristizastavka (Jáchym)
 
 

Reklama